ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2313247
*
nr 231 3247
Spegel
Förgylld, H.89
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 14:43:41
1
150 kr
12/4 15:14:06
2
150 kr
13/4 18:15:58
2
200 kr
14/4 15:58:36
3
250 kr
14/4 16:02:29
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 231 3247
Spegel
Förgylld, H.89
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 14:43:41 | 1 | 150 kr |
12/4 15:14:06 | 2 | 150 kr |
13/4 18:15:58 | 2 | 200 kr |
14/4 15:58:36 | 3 | 250 kr |
14/4 16:02:29 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14